Kategoriler
 
Formlar
 
Özel
 
Ziyaretçiler
 98 Bugün
 417 Bu Hafta
 195 Bu Ay
 24.255 Bu Yıl
 24.255 Tümü
3 Çevrim içi
 
Google
 

Baca

Baca

Barınma ihtiyacı, insanların yaşamlarını sürdürebilmek için gerek duydukları temel ihtiyaçlardan bir tanesidir. İnsanlar varlıklarını doğa şartlarından koruyabilmek ve konforlu bir yaşam sağlayabilmek için çeşitli yapılar inşa etmişlerdir. İnsanoğlunun parçalı gereçlerle yapı oluşturma serüveni mağara düzeninden, yerleşik topluluklar düzenine geçmesi ile başlar.

Bu yapılarda mekânların ısıtılması ve havalandırılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Isınma amaçlı kullanılan yakıtların çıkardığı zehirli gazların ortamdan uzaklaştırılması ve kapalı mekânların havalandırılabilmesi için yapılarda kanallar oluşturulmuştur. İlerleyen dönemlerde günümüz şartlarına göre, değişik tesisatların döşenmesi için de bu kanallara ihtiyaç duyulmuştur. Bu kanallara baca adı verilmektedir.

Baca örümüne gereken önem verilmezse, tekniğine uygun olmayan bacalar fonksiyonunu tam olarak yerine getirememekte ve insan sağlığını olumsuz olarak etkilemektedir. Bu nedenle baca örme işlemi yeterli teknik eğitimi almış uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.
Bu modülle doğru malzemeleri kullanarak standartlara ve tekniğine uygun baca örme işlemini yapabileceksiniz.

Antalya Baca Sistemleri.