Kategoriler
 
Formlar
 
Özel
 
Ziyaretçiler
 93 Bugün
 412 Bu Hafta
 190 Bu Ay
 24.250 Bu Yıl
 24.250 Tümü
3 Çevrim içi
 
Google
 

Baca havalandırma

Baca havalandırma

Son Yıllarda özellikle doğalgaz dönüşümü yapılan kazan baca havalandırma dairelerinde ısıtma sistemleri ile ilgili kalite bilinci oluşmuş ve teknolojik sistemler kullanılmaya başlanmıştır.Baca havalandırma bu gelişmelere paralel olarak bacaların yanma konusundaki önemi,baca malzemeleri seçimi,baca kesiti hesaplanması konusunda büyük gelişmeler olmuştur. baca havalandırma brülör,kazan ve baca birbirlerine bağlı üç unsurdur.Yanma verimliliği bu üç unsurun uyumlu çalışmasıyla mümkündür. baca havalandırma baca çekişinin yetersiz oluşu kazana yeterli yanma havasının sağlanamamasından, verimsiz yanmanın oluşmasına sebep olur.Baca çekişindeki aşırılık kazanda alev kopmalarına,kazan suyunun soğumasına sebep olur. baca havalandırma doğal çekişli bacalarda,baca çekişinin ana prensibi duman gazı sıcaklığının dış ortam sıcaklığından yüksek olmasından dolayı düşük yoğunluktaki baca gazının baca içerisinde yükselmesidir.

  1. Kapalı bir yerin havasını değiştirmek amacıyla dışarıdan temiz hava girişini veya çeşitli araçlarla hava akımını sağlama işlemi.
  2. Herhangi bir şeyi açık havada bir süre bırakma.
  3. Korunaklarda filmin çabuk bozulmasını önlemek amacıyla aynı işin yapılması
  4. Büyük göstericilerde güçlü ışık kaynağının çıkardığı yüksek ısıyı ve zararlı gazları önlemek amacıyla sürekli olarak hava verme.
  5. İşliklerde, düzlüklerde, sinema salonlarında kirli havayı atıp yerine temiz hava sağlama
  6. Oksijen kazandırmak amacıyla suyun hareket ettirilmesi, havayla teması.
  7. Kapalı bir yerin havasını değiştirerek yenileme.

Antalya Baca Sistemleri.